Toimetamised

Märgviltimine on mõnus, lihtne ja lausa sõltuvust tekitav käsitöövõte, kus vill muutub seebivee ja hõõrumise mõjul vildiksslaid seebitegu.

Vilditud seep

Heaks võimaluseks alustada märgviltimise õppimist on nahka masseerivate ja koorivate seepide valmistamine.Vilditud seep on alati hea kink.

 

Vilditud saunamütsslaid viltimine jne

Hõõrumistehnikas valmib torevildist saunamüts, mille lõplik viimistlus (vormimine, kuivatamine, soovi korral kaunistamine nõelviltimistehnikas).

 

 

Vilditud sussidslaid pnõelviltimine  jne

Märgviltimise tehnikas valmivad omanäolised soojad sussid, mille lõplik viimistlus (vormimine, kuivatamine, taldade õmblemine ja kaunistamine).

 

Nõelviltimine on tore rahustav töö, kus on vaja spetsiaalset ühest otsast kolmekandilist kidadega nõela, millega tuleb nii sügavale villa sisse torgata, et kõik kidad oleksid villa sees. Nõela kidad lükkavad villakiud üksteisest läbi ja nii tekibki vilt.

Nii valmivad kaunid ja omanäolised nõelviltimistehnikas kaunistatud ehted!

 

Unenäopüüdjaslaid unenäop. jne

Dreamcatcher ehk unenäopüüdja on indiaani rahvuslik amulett. Legendi järgi jäävad halvad unenäod võrku kinni, kuni hommikused päikesekiired nad aurustavad. Head unenäod aga libisevad läbi võrgu mööda sulgi magajani. Maagiline kaitsja halbade unenägude eest.

 

Vaibad kangastelgedelslaid kangasteljed

Kangastelgedel kudumine on olnud eesti rahvale omane läbi aegade. Meil on võimalus tutvutada teljetööd lähemalt – teha selgeks kudumise algtõed ja kududa erineva sidusega vaipu.

 

 

Taaskasutus

Kaunis karpslaid karp

Kaunis papist karp, millesse võib peita nii mõndagi… Karp on suurepärane kingiidee.

Jaapani köites märkmik

Meie meister oskab teha ka (jaapani köites) tehnikat ning peale selle tutvustada ka erinevaid võimalusi, kuidas märkmiku kaaneosa omanäoliseltslaid märkmik kujundada. Nii valmib väike armas märkmik, mis on erinevatel viisidel viimistletud. 

Märkmik on praktiline kingitus.